Domovská stránka » Aktuality » Odstráňte metličky na nohách pomocou novej účinnej metódy

Odstráňte metličky na nohách pomocou novej účinnej metódy

Tenké žilky priamo pod pokožkou na nohách trápia ľudí rovnako často ako kŕčové žily.  Zvyčajne nie sú viditeľné okom, ale časom zvyčajne vystúpia na povrch, opuchnú a mierne sa zapália. Tieto žilky majú fialovú, tmavomodrú alebo červenú farbu.  Nie je dobré ich podceňovať, ale začať včas riešiť odstránenie metličiek. Metličky sú prvým štádiom chronického žilového ochorenia.

Hľadanie „neviditeľnej“ žily

Metóda CLaCS, čiže kryolaser a kryoskleroterapia spočíva v hľadaní tzv. feeder vein, vyživovacej žily. Tú voľným okom nevidíme. Vidíme iba problémové neestetické žilky. Keby sme ich však odstránili a vyživovaciu žilu nechali nedotknutú, v krátkom čase by sa tieto metličky obnovili. Prístroj Veinviewer je infrakamera, ktorá premietne žilový systém v reálnom čase priamo na kožu. Identifikuje žilu, ktorá privádza krv do rozvetvených metličiek. Žila sa obyčajne nachádza v hĺbke 6 mm pod kožou a voľným okom je neviditeľná. Veinviewer ju však zobrazí do hĺbky až jedného centimetra.

Nasleduje zákrok, ktorý je synergiou špeciálneho lasera a sklerotizačnej terapie pri intenzívnom chladení, aby bolo všetko bezbolestné. Na ošetrenie prívodnej žily je nevyhnutná väčšia vlnová dĺžka lasera a do tejto žily i metličiek sa vpichuje sklerotizačný roztok. Sklerotizačná látka potenciuje účinok lasera. Sklerotizácia naozaj nie je bolestivá, pretože ihly sú niekoľkonásobne menšie ako klasické.

Ambulantne, bezpečne a bezbolestne

Predoperačné vyšetrenie nie je potrebné. Každý pacient však musí absolvovať úvodné vyšetrenie, ktoré spočíva v tom, že lekár ultrazvukom skontroluje pružnosť ciev, ich priechodnosť, funkčnosť chlopní. Zdravá žila sa pod tlakom sploští, tepna ostáva na monitore nezmenená. Okrem oblasti slabín sa kontrolujú cievy aj pod kolenom a pri členku. Potom nasleduje kontrola prietokomerom. Ak sa nezistí problém na hlbokých žilách, ostáva riešiť estetický nedostatok s popraskanými cievkami. Zákrok je ambulantný a pacient po ošetrení odchádza bez obmedzení domov. Trvanie zákroku je individuálne, obyčajne ide o niekoľko minút, podľa množstva popraskaných žiliek a množstva potrebných impulzov laserom. Priemerne je potrebných 100 –150 impulzov na jednu končatinu. Sklerotizáciu popraskaných žiliek metódou CLaCS môže absolvovať ktokoľvek. Je bezpečná a nevyvoláva žiadne alergické reakcie. Optimálne je absolvovať dva zákroky s odstupom niekoľkých týždňov. Bezprostredne po zákroku je však vhodné vyhnúť sa slneniu, aby nevznikla nežiaduca pigmentácia. Pokiaľ máte záujem o takéto vyšetrenie, liečbu a odstránenie kŕčových žíl, neváhajte nás kontaktovať

Zdieľajte článok: