Operácia kŕčových žíl laserom

Endovaskulárny laser - EVLT

EVLT je moderná liečba kŕčových žíl využívajúca možnosti špeciálneho lasera. Je alternatívou pre tradičnú, bolestivú operáciu sťahovania ciev s dlhou rekonvalescenciou. Vďaka EVLT (endovenóznej laserovej liečbe kŕčových žíl) je zákrok rýchlejší, menej komplikovaný a menej bolestivý a čo je najdôležitejšie, minimalizuje riziko komplikácií. S veľmi vysokou účinnosťou tiež urýchľuje zotavenie a obmedzuje krvácanie a podliatiny.

V Blumental Clinic využívame laserovú abláciu, čiže moderné riešenie ošetrenia varixov dolných končatín. Pomocou ultrazvukovej kontroly sa zakreslí nález na koži. Následne sa vykoná punkcia safény pod kolenom, kde sa zavedie vodič a po ňom katéter. Po vytiahnutí vodiča je na jeho miesto zavedené laserové vlákno. Laserový lúč vytvára vysokú teplotu, ktorá uzatvára poškodenú cievu bez porušenia jej okolia. Celý zákrok je možné realizovať ambulantne v lokálnej anestéze. Celé ošetrenie trvá od 30 do 90 minút a vždy závisí od individuálneho nálezu u pacienta s rozšírenými kŕčovými žilami.

Endevenous Laser Treatment (EVLT) umožňujúci rýchlu a efektívnu liečbu kŕčových žíl laserom. Naša klinika používa laserový generátor LEONARDO® DUAL od spoločnosti Biolitec, do ktorého sa zapojí radiálne laserové vlákno priemeru 400 mikrometrov. Vlákno vydáva v operovanej žile žiarenie s vlnovou dĺžkou 1470 nm, ktoré sa v operovanej žile premení na teplo, postihnutú žilu uzavrie a umožní jej vstrebanie. Celý zákrok odstránenia kŕčových žíl sa vykonáva v lokálnej anestéze a pod ultrazvukovou kontrolou.

Neváhajte a zistite, aká liečba alebo zákrok je pre vás najvhodnejší

Plne digitálny ultrazvukový diagnostický systém Toshiba XARIO 100MX USG mapping je prístroj, ktorý umožňuje nasondovanie postihnutej žily bez nutnosti väčších rezov, alebo u niektorých bez zanechania jazvy (nasondovanie žily sa robí len vpichom, ktorý jazvu nezanechá). Najväčšou výhodou tejto procedúry je minimálna bolestivosť po zákroku. Pooperačná rekonvalescencia je veľmi krátka. S tým súvisí i rýchly návrat do pracovného procesu.

Spokojní zákazníci

Pacient po zákroku

  • Pri metóde EVLT pacient do 24 hodín po výkone absolvuje kontrolu a s kompresívnou pančuchou, a s podaním profylaktickej dávky nízkomolekulárneho heparínu môže nastúpiť do lietadla 24 hodín po výkone
  • Pri metóde penovej sklerotizácie pacient môže absolvovať let 48 hodín po výkone
  • Môže chodiť ihneď po výkone
  • Nesmie 3 týždne športovať
Dĺžka operácie je veľmi individuálno podľa rozsahu nálezu u pacienta, no v rozsahu od 30 do 90 minút.

Nevyžaduje sa pobyt na klinike. Z kliniky vás prepustia už niekoľko hodín po zákroku.

Pri operácií metódou EVLT je celý zákrok odstránenia kŕčových žíl vykonávaný len v lokálnej anestéze.