krčové žily
Domovská stránka » Aktuality » Laserová operácia kŕčových žíl – výsledky už po prvom sedení

Laserová operácia kŕčových žíl – výsledky už po prvom sedení

Trápi vás problém s kŕčovými žilami? V Blumental Clinic máme pre vás moderné a efektívne riešenie, vďaka ktorému spozorujete výsledky už po prvom sedení. Objednajte sa na vstupnú konzultáciu a podstúpte laserovú operáciu kŕčových žíl.

Laserová operácia kŕčových žíl

Operácia kŕčových žíl laserom je minimálne invazívny zákrok, ktorý využíva vysoko presné laserové svetlo na zničenie postihnutých žíl. Tento pokročilý postup poskytuje klientom rýchlu a efektívnu alternatívu k tradičným chirurgickým metódam. V Blumental Clinic vykonávame laserovú operáciu kŕčových žíl pomocou metódy EVLT. Názov EVLT je odvodený od slov endovenózna laserová liečba kŕčových žíl. Ide o modernú liečbu kŕčových žíl, ktorá využíva možnosť špeciálneho lasera. Tento spôsob je alternatívou pre tradičnú, bolestivú operáciu kŕčových žíl s dlhou rekonvalescenciou.

Ako sa vykonáva endovenózna laserová liečba kŕčových žíl?

V Blumental Clinic využívame laserovú abláciu, čiže moderné riešenie ošetrenia varixov dolných končatín. Pomocou ultrazvukovej kontroly sa zakreslí nález na koži. Následne sa vykoná punkcia safény pod kolenom, kde sa zavedie vodič a po ňom katéter. Po vytiahnutí vodiča je na jeho miesto zavedené laserové vlákno. Laserový lúč vytvára vysokú teplotu, ktorá uzatvára poškodenú cievu bez porušenia jej okolia. Celý zákrok je možné realizovať ambulantne v lokálnej anestézii a pod ultrazvukovou kontrolou. Celé ošetrenie trvá od 30 do 90 minút a vždy závisí od individuálneho nálezu u pacienta s rozšírenými kŕčovými žilami.

Naša klinika používa laserový generátor LEONARDO® DUAL od spoločnosti Biolitec, do ktorého sa zapojí radiálne laserové vlákno priemeru 400 mikrometrov. Vlákno vydáva v operovanej žile žiarenie s vlnovou dĺžkou 1470 nm, ktoré sa v operovanej žile premení na teplo, postihnutú žilu uzavrie a umožní jej vstrebanie.

Výhody laserovej operácie v Blumental Clinic

Vďaka EVLT je zákrok rýchlejší, menej komplikovaný a menej bolestivý a čo je najdôležitejšie, minimalizuje riziko komplikácií. S veľmi vysokou účinnosťou tiež urýchľuje zotavenie a obmedzuje krvácanie a podliatiny. Plne digitálny ultrazvukový diagnostický systém Toshiba XARIO 100MX USG mapping je prístroj, ktorý umožňuje nasondovanie postihnutej žily bez nutnosti väčších rezov alebo u niektorých pacientov aj bez zanechania jazvy (nasondovanie žily sa robí len vpichom, ktorý jazvu nezanechá). Najväčšou výhodou tejto procedúry je minimálna bolestivosť po zákroku. Pooperačná rekonvalescencia je veľmi krátka. S tým súvisí aj rýchly návrat do pracovného procesu. Medzi ďalšie výhody metódy EVLT patria:

  • Rýchle výsledky: Pri laserovej operácii sa klienti môžu tešiť na okamžité zlepšenie. Už po prvom sedení sa môžu prejaviť pozitívne výsledky, vrátane zmenšenia opuchov, bolestí a viditeľného zlepšenia vzhľadu kože.
  • Minimálna bolesť a nepríjemnosť: Laserová operácia je známa svojou minimálnou bolesťou a nepríjemnosťou počas a po zákroku. Klienti v Blumental Clinic môžu očakávať pohodlný a šetrný zážitok.
  • Krátka rekonvalescencia: V porovnaní s tradičnými chirurgickými metódami majú klienti po laserovej operácii výrazne kratšiu rekonvalescenciu. Tento fakt umožňuje rýchlejší návrat do bežného života.
  • Profesionálny prístup: V Blumental Clinic sa špecializujeme na poskytovanie personalizovaných riešení pre každého klienta. Každá laserová operácia je individuálne prispôsobená potrebám a stavu pacienta.
  • Realistické očakávania už po prvom sedení: Počas vstupnej konzultácie s odborníkom v Blumental Clinic sú klienti informovaní o realistických očakávaniach po prvom sedení. Aj keď výsledky môžu byť okamžité, plné uzdravenie a optimálne výsledky si môžu vyžadovať sériu sedení v závislosti od závažnosti kŕčových žíl.

operácia kŕčových žíl

Laserová operácia kŕčových žíl v Blumental Clinic

Laserová operácia kŕčových žíl v Blumental Clinic je revolučným krokom v moderných metódach liečby varixov. Ak hľadáte efektívne a šetrné riešenie, laserová operácia v Blumental Clinic je cestou k bezbolestnému a rýchlemu uzdraveniu. Trápi vás problém s kŕčovými žilami? Venujte pozornosť svojmu zdraviu. Objednajte sa na vstupnú konzultáciu, ktorú máte v súčasnosti zadarmo.

Zdieľajte článok: