Blumental Clinic - Najčastejšie otázky:

Rozsah poskytovaného zákroku odstránenia kŕčových žíl je vždy individuálny, ceny sa preto odvíjajú od jeho veľkosti a povahy. Presnú cenu zákroku stanovuje vždy až špecialista na základe nezáväznej konzultácie a zvoleného optimálneho zákroku. Odporúčame Vám absolvovať nezáväzné vstupné vyšetrenie, na základe ktorého sa rozhodnete, či a v akom rozsahu začneme liečbu, prípadne zákrok.

Miniinvazívne spôsoby odstránenia kŕčových žíl sa vykonávajú ambulantne v lokálnej anestézii a bez nutnosti väčších rezov. Výhodou týchto zákrokov je minimálna bolestivosť zákroku, veľmi krátka pooperačná rekonvalescencia a rýchly návrat do pracovného procesu bez nutnosti PN. Nasondovanie žily sa vykonáva len vpichom, preto na nohách neostáva jazva. Pacient môže po zákroku hneď chodiť.

Odstránenie a operácie kŕčových žíl vykonávame v Blumental Clinic miniinvazívnym spôsobom a ambulantne. Preto je pri výkone podávaná len lokálna anestézia a celková narkóza nie je potrebná.

Podstúpiť operáciu kŕčových žíl môže pacient kedykoľvek počas roka. Operácia kŕčových žíl sa vykonáva ambulantne v lokálnej anestéze, preto nie je doba operácie nijak ohraničená ani limitovaná ročným obdobím.

V Blumental Clinic využívame Laserovú abláciu, čiže moderné riešenie ošetrenia varixov dolných končatín. Celý zákrok je možné realizovať ambulantne v lokálnej anestézii. Ošetrenie trvá od 30 do 90 minút a vždy závisí od individuálneho nálezu u pacienta s rozšírenými kŕčovými žilami.

Pri metóde EVLT pacient 24 hodín po výkone absolvuje kontrolu s kompresívnou pančuchou. Doba nosenia kompresnej pančuchy následne závisí od individuálnej rekonvalescencie kŕčových žíl. Pri metóde CLACS nosenie kompresnej pančuchy zvyčajne nie je nutné.

Klinika Blumental Clinic sa nachádza na ulici Mýtna 48 v Bratislave. Cesta na kliniku je jednoduchá, zaparkujete v podzemnej garáži (Blok G), ktorej vstup sa nachádza hneď za Billou. Z podzemnej garáže (Blok G) sa vyveziete výťahom na druhé poschodie, kde vás už bude očakávať náš personál. Ak by ste mali akýkoľvek orientačný problém, neváhajte sa opýtať recepčnej na nultom poschodí, bude vás navigovať alebo nám zavolajte na telefónne číslo a radi vám pomôžeme.

V Blumental Clinic sa často stretávame s tým, že pacienti nemajú dobré skúsenosti s operáciou kŕčových žíl absolvovanou v inej klinike a obracajú sa na nás s prosbou o jej reparáciu. Reparácia kŕčových žíl je možná, metóda zákroku závisí od predchádzajúceho spôsobu odstránenia kŕčových žíl a od rozsahu zákroku. V každom prípade sa môžete objednať na nezáväznú konzultáciu s našim odborníkom a ten vám odporučí konkrétny postup.

V Blumental Clinic realizujeme chirurgické, estetické a kozmetické zákroky kŕčových žíl, ktoré sa vykonávajú moderným spôsobom, a to endovaskulárnym laserom EVLT alebo metódou CLaCS. Ide o miniinvazívne a ambulantné zákroky. V Blumental Clinic vykonávame aj mikrochirurgické odstránenie kŕčových žíl tzv. Miniflebektómiu. Naše metódy sú moderné a šetrné, len s veľmi malou alebo žiadnou bolestivosťou zákroku.

Blumental Clinic je súkromná špecializovaná klinika, a preto výmenný lístok od všeobecného lekára nepotrebujete. Stačí, ak nás kontaktujete a dohodnete si termín vstupnej konzultácie, ktorá je nezáväzná. Na vstupnej konzultácii budú vyšetrené vaše kŕčové žily, určí sa vám diagnóza, liečba a podľa dohody si môžete rezervovať termín zákroku.

Ako prebieha zákrok v BlumentalClinic?