Domovská stránka » Aktuality » Metóda CLaCS ako účinné odstránenie metličiek na nohách

Metóda CLaCS ako účinné odstránenie metličiek na nohách

Aj vy patríte medzi tých, ktorých trápia malé popraskané žilky na nohách? Metličky sú prvým štádiom chronického žilového ochorenia a spočiatku sú považované za estetický problém. Neliečením a ignorovaním problému, však môžu metličky prerásť do vážnejších štádií chronickej žilovej nedostatočnosti. Vďaka špeciálnej diagnostike sa ich však môžete ľahko zbaviť.

Kryolaser a kryoskleroterapia, v čom spočívajú?

Metóda CLaCS spočíva v zobrazení drobných metličiek v koži a podkoží pomocou špeciálneho svetla, v ich „popálení“  laserom a následnom napichnutí sklerotizačnou látkou, kde ako „lokálna anestézia“ pôsobí silné chladenie (preto kryolaser a kryoskleroterapia). Zákrok sa realizuje ambulantne, bez nutnej predoperačnej prípravy a bez predoperačných vyšetrení. Pred ošetrením je potrebné len cievne vyšetrenie, kde lekár určí štádium žilového ochorenia. Odstránenie metličiek metódou CLaCS trvá individuálne, cca od 30-60 minút, podľa lokálneho nálezu, množstva potrebných impluzov laserom a želania pacienta. Na metličku veľkosti dlane je potrebných v priemere 100 – 150 impulzov.

Ambulantne a bez bolesti

Metličky, ktoré vidíme na koži sú len dôsledkom problému. Ten sa nachádza hlbšie pod kožou.  Po vizualizácii vyživovacej žily  – Feeder vein, tá sa zasiahne laserom špeciálnej vlnovej dĺžky, následne sa vpichne sklerotizačná látka, ktorá znásobuje účinok lasera. Na sklerotizáciu sa používajú najtenšie ihly, priemeru 0,4 mm.  To všetko sa realizuje pri aplikácii silného chladného prúdu vzduchu (Kryo), s teplotou -20 °C, čo ochladí kožu o približne 5 °C, preto aplikáciu lasera pacient necíti. Dôležité je nájsť spomínanú vyživovaciu žilu. Keby sa odstránili iba povrchové metličky a vyživovacia žila by ostala nedotknutá, v krátkom čase by sa metličky znova obnovili v tej istej lokalite.

Zdieľajte článok: