liečba kŕčových žíl
Domovská stránka » Aktuality » Liečba kŕčových žíl – faktory, ktoré ju ovplyvňujú

Liečba kŕčových žíl – faktory, ktoré ju ovplyvňujú

Kŕčové žily sú bežné a často podceňované ochorenie, ktoré postihuje ľudí vo všetkých vekových skupinách. Liečba kŕčových žíl nie je len estetickou otázkou, ale tiež zohľadňuje zdravotné aspekty. V tomto článku sa pozrieme na faktory, ktoré ovplyvňujú ich liečbu.

Kŕčové žily – ochorenie, ktoré postihuje najmä dolné končatiny

Kŕčové žily nie sú ochorením iba starých ľudí. V súčasnosti postihuje kohokoľvek, a to bez ohľadu na vek či pohlavie. Existujú však aj faktory, ktoré ovplyvňujú liečbu kŕčových žíl.

liečba kŕčových žíl

Genetické predispozície

Jedným z hlavných faktorov ovplyvňujúcich kŕčové žily je genetická predispozícia. Ak máte v rodine príbuzných s touto chorobou, je pravdepodobné, že aj vy môžete byť náchylní k vývoju kŕčových žíl. Pri vzniku, ale aj pri liečbe kŕčových žíl sa berie do úvahy rodinná anamnéza. Vďaka tomu lekár dokáže lepšie porozumieť genetickej povahe tohto ochorenia.

Životný štýl

Sedenie alebo dlhodobé státie môže prispieť k vzniku kŕčových žíl. Faktory, ako sedavý životný štýl, nedostatok pohybu a nezdravá strava, môžu zvýšiť riziko vzniku tohto ochorenia. Životný štýl však dokáže ovplyvniť aj liečbu kŕčových žíl. Preto je úlohou odborných lekárov informovať pacientov o dôležitosti aktívneho životného štýlu a cvičenia pri prevencii a liečbe kŕčových žíl.

Vek a pohlavie

Kŕčové žily majú tendenciu postihovať ženy častejšie než mužov, a to najmä v období tehotenstva. Starnutie tiež zvyšuje riziko vývoja kŕčových žíl. Pri posudzovaní ochorenia kŕčových žíl sa teda berie do úvahy aj vek, pohlavie, prípadne hormonálne zmeny, ktoré by mohli ovplyvniť liečebný plán.

Štádia kŕčových žíl

Liečba kŕčových žíl závisí aj od štádia, v ktorom sa ochorenie nachádza. Existujú rôzne metódy, od kozmetických až po chirurgické zákroky. V Blumental Clinic najskôr vykonávame vstupnú konzultáciu a následne dôkladné vyšetrenie, aby sme stanovili správnu diagnózu a navrhli najefektívnejší spôsob liečby v závislosti od štádia ochorenia.

Moderné technológie v liečbe

V súčasnej dobe sú k dispozícii rôzne moderné technológie, ktoré umožňujú minimálne invazívne procedúry na liečbu kŕčových žíl. V našej klinike využívame najnovšie technológie, ktoré ponúkajú efektívne a pohodlné riešenia bez väčších chirurgických zákrokov. Spôsoby odstránenia kŕčových zahŕňajú metódy, ako:

  • inovatívnu liečbu kŕčových žíl CLaCS,
  • laserovú operáciu kŕčových žíl EVLT,
  • miniflebektómiu.

Typ operácie kŕčových žíl sa líši v závislosti od rozsahu a stupňa kŕčových žíl.

liečba kŕčových žíl

Liečba kŕčových žíl v Blumental Clinic

Liečba kŕčových žíl je individuálny proces, ktorý závisí od mnohých faktorov. V Blumental Clinic vám ponúkame komplexný prístup k diagnostike a liečbe kŕčových žíl, pričom vždy pri konzultácii zohľadníme genetické predispozície, životný štýl, vek a štádium ochorenia. Zároveň sa v našej klinike o vás postarajú skúsení odborníci, ktorí využívajú moderné technológie a spôsoby liečby. V súčasnosti môžete využiť aj špeciálnu akciu, a to vstupnú konzultáciu zadarmo, a to v prípade absolvovania komplexného angiochirurgického ultrasonografického vyšetrenia. Týka sa ochorenie kŕčových žíl aj vás? Neváhajte sa objednať na vyšetrenie kŕčových žíl.

Zdieľajte článok: