konzultáciu v blumental clinic
Domovská stránka » Aktuality » Akcia mesiaca: Vstupná konzultácia zadarmo v Blumental Clinic – v klinike na liečbu kŕčových žíl

Akcia mesiaca: Vstupná konzultácia zadarmo v Blumental Clinic – v klinike na liečbu kŕčových žíl

Kŕčové žily sú civilizačné ochorenie, ktoré je potrebné riešiť a liečiť čo najskôr. V Blumental Clinic, v klinike špecializovanej na liečbu kŕčových žíl, vám momentálne ponúkame jedinečnú akciu mesiaca, a to vstupnú konzultáciu zadarmo. Zistite, či sa ochorenie kŕčových žíl týka aj vás a zbavte sa zdravotných problémov ešte dnes.

Vyriešte svoj problém s kŕčovými žilami

Kŕčové žily sú považované za civilizačné zdravotné ochorenie, ktoré je potrebné liečiť. Kŕčové žily vznikajú najmä dysfunkciou chlopní v žilách, ktoré nedokážu spätne vytláčať krv do obehu organizmu. Následkom je udržiavanie krvi v žilách, ktorá vytvára tlak na steny žíl. Tento tlak sa prejavuje viditeľnými modrými kŕčovými žilami alebo metličkami. Príznakom však nie sú len viditeľné zhrubnuté žily.

kŕčové žily

Príznaky kŕčových žíl

Existujú rôzne štádiá ochorenia kŕčových žíl. Metličky sú zväčša modré žily, ktoré sú viditeľné na pokožke. Tie sú často považované skôr za estetický problém, ktorý však môže narúšať psychiku pacienta. Ďalším štádiom sú retikulárne kŕčové žily, no môžu vzniknúť aj nebezpečné vredy predkolenia. Každé toto štádium sa môže prejavovať inými príznakmi. Medzi prvotné príznaky kŕčových žíl môžeme zaradiť pocit unavených nôh, časté opúchanie, nočné kŕče, svrbenie a pálenie nôh či bolesť pri dlhodobom sedení a státí. Zároveň však môže ísť o viditeľné kŕčové žily, ktoré môžu mať 1-3 milimetre. Ďalším veľmi závažným príznakom však môžu byť rôzne zápaly kŕčových žíl, vyklenutie žíl, ekzém, viditeľná pigmentácia či nadmerne bolestivý vred, ktorý sa pri neliečení môže otvoriť.

Diagnostika kŕčových žíl

Na základe správnej diagnostiky je možné odhaliť príčinu vzniku ochorenia, ale aj spôsob liečby. Špecialisti na cievne ochorenie využívajú vo svojej práci rôzne vyšetrovacie metódy, na základe ktorých vedia napríklad zmerať tlak v žilách, ale aj odhaliť rôzne iné problémy so žilami. Okrem anamnézy sa využívajú aj fyzikálne vyšetrenia či špeciálne prístroje. Výsledkom je správne určenie ochorenia, ale aj nastavenie liečby kŕčových žíl. Diagnostiku a vstupnú konzultáciu pri ochorení kŕčových žíl musí podstúpiť každý pacient, na základe nej môže následne podstúpiť operáciu kŕčových žíl.

Liečba a odstránenie kŕčových žíl

Po vstupnej konzultácii určí špecialista na kŕčové žily spôsob odstránenia kŕčových žíl. Existujú rôzne metódy a spôsoby odstránenia, avšak v súčasnosti je možné podstúpiť aj miniinvazívny zákrok, ktorý je šetrný, bezbolestný, efektívny a doba rekonvalescencie je veľmi krátka. V závislosti od rozsahu ochorenia môžete podstúpiť chirurgické, kozmetické a estetické zákroky, ktoré sa vykonávajú inovatívnou liečbou CLaCS, laserovým spôsobom EVLT alebo miniflebektómiou.

kŕčové žily

Objednajte sa na vstupnú konzultáciu do Blumental Clinic

Máte príznaky kŕčových žíl, ale neviete, či sa tento problém týka aj vás? Zistíte to na vstupnej konzultácii v Blumental Clinic, ktorú máte tento mesiac zadarmo. Podmienkou je absolvovanie komplexného angiochirurgického ultrasonografického vyšetrenia. Objednajte sa na vstupnú konzultáciu ešte dnes a užívajte si pekné a zdravé nohy bez bolesti.

Zdieľajte článok: