Domovská stránka » Aktuality » Domáca liečba kŕčových žíl, vyskúšajte prírodné lieky

Domáca liečba kŕčových žíl, vyskúšajte prírodné lieky

Kŕčové žily sú bežným a v dnešnej dobe neobvyklým zdravotným problémom, ktorý ovplyvňuje tak ženy ako aj mužov. Môžu mať celý rad príčin, či už dlhodobé státie alebo sedenie, nekvalitné strava, rovnako ako to môže byť nadváha a rad ďalších vecí. Problém má však viacero riešení. Jedným z nich je aj domáca liečba kŕčových žíl. Zistite, čo je dobré na kŕčové žily a inšpirujte sa nasledujúcimi prírodnými liekmi.

Neváhajte a zistite, či sa problém kŕčových žíl týka aj vás! ZISTIŤ TU

Ricínový olej

Ricínový olej zlepšuje krvný obeh a znižuje zrážanlivosť krvi. Znižuje tak opuchy a zmierňuje bolesť. Masírujte si nohy denne ricínovým olejom. Pocítite rýchlu úľavu od bolesti a opuchy v žilách budú ustupovať.

Horčicový olej

Horčicový olej je najlepší masážny olej. Teplom stimuluje krvný obeh a zmierňuje bolesti. Tento olej vyživuje cievy a zvyšuje ich pevnosť. Má protizápalové vlastnosti, ktoré minimalizujú opuch a dajú žilám normálny vzhľad.

Čučoriedky

Odborníci odporúčajú konzumovať čučoriedkový extrakt, pretože posilňuje kapilárne steny. Tiež zlepšuje účinok vitamínu C pri posilňovaní ciev. Na domácu liečbu kŕčových žíl je vhodné konzumovať 20 až 40 mg extraktu trikrát denne.

Nechtík

Nechtík je bohatým zdrojom flavonoidov a vitamínu C, ktoré stimulujú tvorbu kolagénu a pomáhajú na regeneráciu a rozmnožovanie buniek. Tiež pomáha zlepšiť krvný obeh, a tým pomáha zmierniť rôzne príznaky kŕčových žíl.

Pagaštan konský

Pagaštan konský je veľmi populárny bylinný liek pri problémoch s krvným obehom. Pomáha pri príznakoch, ako sú opuchy a bolesti, ale tiež posilňuje steny ciev.

Ananásová šťava

Ananásová šťava dokáže účinne pomáhať kŕčovými žilám. Má protizápalové a liečivé účinky. Vypite jeden pohár čerstvej ananásovej šťavy denne a opuch v žilách bude ustupovať.

Hloh

Hloh je bylina, ktorá je veľmi bohatá na zinok, bioflavonoidy a vitamín C. Pomáha pri liečbe metličiek aj kŕčových žíl. Odborníci odporúčajú užívať 200 mg extrakt tejto byliny trikrát denne.

Zázvor

Zázvor je známy tým, že zlepšuje krvný obeh, vďaka čomu môže zmierniť vzhľad žíl. Tiež dokáže riediť krv. Denná konzumácia zázvoru by vám preto mohla pomôcť. Je však vhodné to najprv konzultovať s vašim lekárom, najmä ak užívate lieky, na ktoré by mohol mať zázvor vplyv.

Jablčný ocot

Jablčný ocot sa tiež používa na liečbu kŕčových žíl, je to prírodný čistiaci produkt. Pri aplikácii na postihnuté žily pomôže zlepšiť prietok krvi a krvný obeh a tým znižuje opuch. Zmiešajte dve čajové lyžičky jablčného octu v pohári vody a vypite. Opakujte to 2 krát denne.

Esenciálne oleje

Ak skombinujete správne esenciálne oleje, môžete si nimi zlepšiť krvný obeh a zmierniť bolesť kŕčových žíl. Na liečbu kŕčových žíl vyskúšajte zábal z éterických olejov: 3 kvapky harmančekového oleja, 3 kvapky mrkvového oleja, 3 kvapky levanduľového oleja, 1 lyžička tinktúry z Ľubovníka bodkovaného a šálka vody.

Odstránenie kŕčových žíl

Liečbu kŕčových žíl však zrýchlite včasnou diagnostikou ochorenia, pravidelným sledovaním nálezu, posúdením vývoja ochorenia lekárom a účinnou neprerušovanou liečbou. Platí, že čím skôr sa kŕčové žily začnú riešiť, tým menšiu škodu na ľudskom organizme stihnú napáchať. Ak sa varixy odstránia včas, môžete očakávať pekné, zdravé a silné nohy už čoskoro!

Zdieľajte článok: