Domovská stránka » Aktuality » Vkročte do nového roka s krásnymi a zdravými nohami!

Vkročte do nového roka s krásnymi a zdravými nohami!

KVybrať si to pravé a vhodné obdobie na odstránenie kŕčových žíl neexistuje, pretože odstrániť kŕčové žily je možné aj v zime a rovnako aj v lete. Čím skôr si však vyberiete svoj termín, tým skôr môžete zabrániť iným ochoreniam, ktoré môžu kŕčové žily vyvolať. Preto si dohodnite svoj termín ešte dnes a vstúpte do nového roka so zdravými a krásnymi nohami bez kŕčových žíl.

Odstránenie kŕčových žíl

Spozorovali ste na svojich nohách malé tenké fialové žilky alebo máte pocit ťažkých nôh? Pravdepodobne máte problém s kŕčovými žilami. Síce fialové žilky nie sú zvyčajne viditeľné okom, ale časom môžu vystúpiť na povrch, zapáliť sa a bolieť. Preto je potrebné ich včas odstrániť, keďže práve tieto metličky sú prvým štádiom chronického žilového ochorenia. Ak však takéto fialové metličky na nohách nemáte, ale pociťujete, ako vás nohy pália, svrbia, bolia, v noci sa objavujú silné kŕče v nohách či máte zvýšenú potivosť nôh,  je potrebné to včas riešiť a liečiť.

Chirurgické zákroky kŕčových žíl vykonávané v zime

Mnoho pacientov si na odstránenie kŕčových žíl vyberá predovšetkým zimné mesiace, aby ich nohy boli do leta fit a krásne. Pri chirurgických zákrokoch vykonávaných v Blumental Clinic nezáleží na tom, kedy konkrétne prídete, pretože ich odstránenie je vykonávané endovaskulárnym laserom, ktorý umožňuje rýchlu a efektívnu liečbu kŕčových žíl. Čiže ide o moderné riešenie ošetrenia varixov dolných končatín, pri ktorom vzniká vysoká teplota, ktorá poškodenú cievu uzavrie. Celý zákrok sa vykonáva ambulantne v lokálnej anestézie a trvá od 30 do 90 minút. Samozrejme, čas operácie závisí od nálezu u pacienta.

Termín chirurgického zákroku kŕčových žíl

Síce pri týchto zákrokoch nezáleží, kedy ich podstúpite, no, samozrejme, aj tu platí, že čím skôr prídete, tým lepšie, pretože vďaka tomu môžete predísť nielen bolesti, ale najmä rôznym iným závažným ochoreniam a komplikáciám, ktoré sú s kŕčovými žilami spojené. Výhodou absolvovania laserovej ablácie je to, že ide o ambulantné odstránenie, a teda pacient je po zákroku hneď prepustený a môže ihneď chodiť. Na nohách neostávajú žiadne viditeľné jazvy ani rezy. Obmedzenie nastáva len pri športovaní, ktoré musí pacient obmedziť približne na 3 týždne. 24 hodín po absolvovaní tohto výkonu sa tiež vyžaduje kontrola s kompresnou pančuchou. V prípade, že pacienta čaká let lietadlom, je mu podaná profylaktická dávka nízkomolekulárneho heparínu, a preto je možné tieto zákroky absolvovať aj v prípade, že má pacient naplánovanú dovolenku v zahraničí. Čo sa týka konkrétneho termínu chirurgického zákroku, ten je určený spolu so špecialistami po vstupnej konzultácii, ktorá je nezáväzná.

odstranenie krcovych zil

Kozmetické a estetické zákroky kŕčových žíl

Prvotnou fázou kŕčových žíl môžu byť aj tenké žilky fialovej, tmavomodrej a červenej farby, inak nazývané metličky, ktoré môžu vyústiť až do nepríjemných kŕčových žíl. Preto je potrebné ich stav konzultovať so špecialistom a odstrániť ich. V našej klinike je odstránenie možné kozmetickými a estetickými zákrokmi, medzi ktoré patria:

  • laserové zákroky metličiek a retikulárnych žíl,
  • mikrochirurgické odstránenie kŕčových žíl,
  • a komplexné angiochirurgické vyšetrenie vrátane ultrasonografického mappingu a merania členkovo-brachiálnych indexov, ktoré trvá 20-30 minút a vyšetruje sa ním venózny, teda žilový systém.

Termín kozmetického a estetického zákroku varixov

Kozmetický a estetický zákrok je takatiež možné podstúpiť či už v lete alebo v zime. Výhodou je to, že ide o ambulantný zákrok a pacient môže hneď po jeho výkone chodiť. V prípade, že sa chystáte v blízkej dobe po zákroku letieť lietadlom, pokojne môžete, pretože pri vykonávaní týchto zákrokov sa využíva najmodernejšia metóda CLaCS, pri ktorej nie je let lietadlom kontraindikovaný.

Ak pociťujete akýkoľvek príznak kŕčových žíl, dohodnite si svoj termín u nás na klinike a do nového roka vstúpte  so zdravými a krásnymi nohami, pretože zákroky sa u nás vykonávajú aj v tomto pandemickom období a bez obmedzení. Pacientovi je pred vstupom do ambulancie vykonaný antigénový test.

Zdieľajte článok: