kŕčové žily
Domovská stránka » Aktuality » Sú lieky na kŕčové žily účinné?

Sú lieky na kŕčové žily účinné?

Existujú viaceré dostupné spôsoby, ako sa môžete zbaviť kŕčových žíl. V súčasnosti na trhu nájdete rôzne masti, lieky na kŕčové žily, ale aj špecializované kliniky, ktoré vám s kŕčovými žilami pomôžu. Práve lieky na kŕčové žily sú veľmi vyhľadávanou možnosťou. Sú však účinné?

Lieky na kŕčové žily – fungujú alebo nie?

Lieky na kŕčové žily sľubujú úľavu a zlepšenie symptómov. Pred ich užívaním je však potrebné poznať ich skutočnú účinnosť a obmedzenia. Kŕčové žily patria medzi chronické ochorenie, a preto je potrebné hľadať pri ich odstránení trvalé riešenia.

kŕčové žily

Medikamentózna liečba sa síce často stáva prvou voľbou, no jej účinnosť môže byť obmedzená a často sa zameriava len na symptómy, nie na samotné príčiny kŕčových žíl. Medzi najčastejšie lieky patria venotoniká či antikoagulanciá, ktoré sľubujú zlepšenie prietoku krvi a zníženie zápalu. To isté však platí aj v prípade mastí na kŕčové žily.

Prečo nie sú lieky na kŕčové žily vždy postačujúce?

Hoci niektoré lieky na kŕčové žily môžu dočasne zmierňovať symptómy, často nie sú schopné účinne riešiť samotnú príčinu kŕčových žíl. Okrem toho môžu byť obmedzené aj ich vedľajšie účinky a potreba dlhodobej liečby. Preto sa mnohí rozhodnú pre efektívne metódy, ako je minimálne invazívna chirurgia.

Zázračný liek na kŕčové žily – miniinvazívna chirurgia v Blumental Clinic

Aj napriek tomu, že existuje také množstvo liekov na kŕčové žily, najefektívnejším spôsobom, ako sa môžete zbaviť kŕčových žíl, je chirurgický zákrok. V Blumental Clinic môžete podstúpiť moderné a minimálne invazívne metódy, ktoré prinášajú trvalé výsledky.

Endovaskulárna ablácia – precízne odstránenie problému

Endovaskulárna ablácia, skrátene EVLT, je jeden z najpokrokovejších spôsobov liečby kŕčových žíl. Prostredníctvom malých rezov a pod kontrolou ultrazvuku sa chirurgický zákrok vykonáva priamo v oblasti postihnutých žíl. Tento precízny prístup minimalizuje riziko komplikácií a zabezpečuje rýchlu rekonvalescenciu.

CLaCS – inovatívna liečba kŕčových žíl

CLaCS kombinuje laserový zákrok so skleroterapiou. Celé ošetrenie prebieha za stáleho ochladzovania pokožky studeným vzduchom pri teplote až -30 °C. Touto inovatívnou metódou je možné odstrániť metličky, tzv. pavučinkové žilky, ktoré sú prvým štádiom chronického žilového ochorenia. Zákrok sa robí pomocou najmodernejšej infrakamery VeinViewer Vision2.

Miniflebektómia

Miniflebektómia je metóda na odstránenie bočných kŕčových žíl z malých rezov pomocou špeciálneho inštrumentária. Flebektómia sa používa vtedy, ak sú varixy natoľko objemné, že ich nemožno ošetriť skleroterapiou prípadne sa nedá očakávať ich vymiznutie po rádiofrekvenčnom, laserovom alebo mechanochemickom odstránení. Zákrok sa vykonáva pri lokálnej anestézii a deformované cievy sa odstraňujú pomocou mini-extirpácií.

laserova operacia krcovych zil

Blumental Clinic – efektívnejšie riešenie než lieky na kŕčové žily

Hľadáte efektívne a trvalé riešenie na odstránenie kŕčových žíl? Lieky na kŕčové žily predstavujú len dočasnú úľavu. Pokiaľ sa chcete svojich kŕčových žíl zbaviť raz a navždy, neváhajte a objednajte sa do Blumental Clinic. Náš tím špecialistov vám s vaším zdravotným problémom pomôže. Rezervujte si termín do Blumental Clinic ešte dnes a využite úvodnú konzultáciu zadarmo.

Zdieľajte článok: