Domovská stránka » Aktuality » Prečo nemusíte návštevu Blumental Clinic odkladať kvôli situácii Covid-19?

Prečo nemusíte návštevu Blumental Clinic odkladať kvôli situácii Covid-19?

Vedeli ste, že vašu plánovanú operáciu kŕčových žíl v Blumental Clinic nemusíte kvôli Covid-19 situácii presúvať na neurčito? Rovnako to je aj so vstupnou konzultáciou. V Blumental Clinic celoročne kladieme vysoký dôraz na dodržiavanie hygienických opatrení. Okrem klasických opatrení ako rúško či dôkladná dezinfekcia rúk a povrchov je naša klinika vybavená germicídnymi žiaričami a HEPA filtrami. Používaním týchto technológií je prostredie kliniky takmer 100 % sterilné a čisté.

Ako fungujú germicídne žiariče?

Germicídne žiariče sú prístroje, ktoré priamo alebo nepriamo ožarujú a ničia mikroorganizmy vo vzduchu a tak patria medzi najúčinnejšie spôsoby dezinfekcie vzduchu. Najúčinnejší spôsob sterilizácie miestnosti je možné dosiahnuť priamym ožarovaním, ktoré prebieha vtedy, keď sa v miestnosti nenachádzajú ľudia.

Čistý vzduch vďaka HEPA filtrom

Ak ste o nich počuli, pravdepodobne to bolo v spojení s lietadlami. HEPA filtre používané v lietadlách totižto zachytia až 99,97 % mikróbov vo vzduchu a cirkulujú vzduch v kabíne lietadla každé 2 až 4 minúty.

Okrem lietadiel sa však HEPA filtre používajú aj v operačných sálach vrátane tej našej v Blumental Clinic. Tieto filtre zabezpečujú, aby sa malé častice, ktoré prenášajú vírusy, nedostali do vzduchu a prostredníctvom neho na povrchy nástrojov či do dýchacích ciest lekárov či pacientov. Vďaka nim ostáva prostredie operačnej sály a kliniky čisté a sterilné a vaše zdravie je dostatočne ochránené.

Návšteva Blumental Clinic teda pre vaše zdravie predstavuje veľmi malé riziko. Práve preto nemusíte odkladať svoju vstupnú konzultáciu ani operáciu kŕčových žíl.

Neváhajte a zistite, či sa problém kŕčových žíl týka aj vás.

Zdieľajte článok: