Domovská stránka » Aktuality » Ako prebieha vstupná konzultácia kŕčových žíl?

Ako prebieha vstupná konzultácia kŕčových žíl?

Máte dlhodobý problém s vašimi nohami? Trápia vás svalové kŕče, opuchnuté členky alebo pocit ťažkých nôh? Všetky tieto symptómy môžu súvisieť so syndrómom nepokojných nôh či chronickou žilovou nedostatočnosťou spôsobujúcimi vznik metličiek a/alebo kŕčových žíl. Preto by ste nemali ani na sekundu zaváhať a naplánovať si vašu úvodnú konzultáciu.

U nás výmenný lístok nepotrebujete!

Ešte pred samotnou úvodnou konzultáciou potrebujete navštíviť vášho obvodného lekára, a vypýtať si od neho výmenný lístok. Avšak, Blumental Clinic je súkromná špecializovaná klinika na liečbu žilových ochorení. Z toho vyplýva, že jeden krok na ceste za krásnymi nohami môžete pokojne ušetriť!

Konzultácia s odborníkom na kŕčové žily

Ešte pred samotným zákrokom je nevyhnutné úvodné vyšetrenie aktuálneho stavu vašich žíl. Táto analýza je samozrejme bezbolestná. Na vaše nohy, respektíve na vyšetrované miesto, vám lekár nanesie gél a žily následne skontroluje pomocou ultrazvuku. Celé vyšetrenie tak prebieha ako klasické sono a zaberie len niekoľko minút.

Určenie diagnózy varixov

Na základe tohto jednoduchého vyšetrenia vám lekár určí diagnózu. Vo väčšine prípadov ide len o rané štádium žilového ochorenia, ktoré je možné podchytiť len zmenou životosprávy. Preto nie je potrebné robiť zbytočnú paniku. Ak však lekár odhalí vážnejší stav, nasledujú špeciálne zákroky.

Možnosti liečby v Blumental Clinic

Po starostlivom vyhodnotení budú vaši žiloví lekári a odborníci schopní odporučiť personalizovaný liečebný plán vhodný práve pre vaše žilové ochorenie. Aké sú vaše možnosti liečby? Od rádiofrekvenčnej a laserovej ablácie po skleroterapiu, ako aj najnovšie pokroky v liečebných technológiách, teda inovatívnu metódu CLaCS. Náš svetovo uznávaný tím vám na základe vašich konkrétnych príznakov a potrieb poskytne postup, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou zlepší vaše zdravie.

Výhody našich zákrokov

Jednou z najlepších častí liečby metličiek a kŕčových žíl je to, že všetky zákroky vykonávame ambulantne v našom žilovom centre. Väčšina z našich postupov je rýchla, nechirurgická a minimálne invazívna. Aj preto existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa budete môcť vrátiť do práce a normálnych denných aktivít už v deň zákroku!

Tipy na záver

  1. Vaše prvé stretnutie môže trvať od niekoľkých minút po dve hodiny, preto si urobte dostatočne veľké okno.
  2. Pri príprave na návštevu vám odporúčame hydratovať vaše telo, teda vypiť veľa tekutín.
  3. Teplo sa oblečte, pretože teplo pomáha zlepšovať prietok krvi v tele.
  4. Pokiaľ je to možné, prineste si so sebou voľné nohavice alebo šortky, ktoré vám uľahčia vyšetrenie nôh.

Zdieľajte článok: