Domovská stránka » Aktuality » Čo je dobré na kŕčové žily? Poradíme vám v Blumental Clinic

Čo je dobré na kŕčové žily? Poradíme vám v Blumental Clinic

Vyskúšali ste už všetko na kŕčové žily, no nič vám nezaberá? V Blumental Clinic vám poradíme, čo je dobré na kŕčové žily a ako sa ich môžete raz a navždy efektívne zbaviť. Zabudnite na krémy a lieky, ktoré vás stoja nemalé peniaze. V Blumental Clinic poznáme riešenie, vďaka ktorému sa zbavíte nielen príznakov, ale aj samotných kŕčových žíl.

Zázračný liek na kŕčové žily

Hľadáte zázračný liek na vaše kŕčové žily alebo krém, ktorým ich odstránite? Takýto zázračný liek na kŕčové žily neexistuje. Mnoho ľudí siaha po rôznych metódach odstránenia kŕčových žíl. Často sú to práve medikamenty, masti, ale aj rôzne domáce recepty, ktoré by mali pomôcť s odstránením príznakov kŕčových žíl. Odstrániť kŕčové žily raz a navždy je však možné len podstúpením chirurgického zákroku. Zabudnite však na bolestivé a náročné operácie. V súčasnosti môžete podstúpiť laserovú operáciu kŕčových žíl, ktorá sa vykonáva miniinvazívnym spôsobom, a to bez ohľadu na to, aké príznaky kŕčových žíl máte.

krcove zily

Najčastejšie príznaky kŕčových žíl, ktorých sa môžete úspešne zbaviť

Kŕčové žily trápia najčastejšie tehotné ženy, športovcov, ľudí s nadváhou, ľudí so sedavým a neaktívnym spôsobom života, ale aj ľudí, ktorí majú rôzne ochorenia, ako napríklad cukrovku. Taktiež ide o ľudí, ktorí v práci dlhodobo stoja alebo sedia a tým vytvárajú tlak na dolné končatiny. Kŕčové žily sa taktiež môžu týkať fajčiarov. Dôvodov na vznik varixov je viacero, avšak podstatou je poškodenie chlopní žíl dolných končatín a neschopnosť vytláčať krv smerom nahor do tela. Hromadením krvi v žilách dolných končatín dochádza k oslabeniu stien a tým aj k vzniku kŕčových žíl, ktoré sprevádza mnoho príznakov. Medzi najčastejšie príznaky kŕčových žil môžeme zaradiť:

 • tŕpnutie nôh,
 • opuch,
 • svrbenie,
 • pálenie,
 • bolesť,
 • mravčenie,
 • zvýšená potivosť nôh,
 • nepokojné nohy.

Ľudia s kŕčovými žilami môžu tiež spozorovať kožné zmeny, ale tiež sa môžu objaviť aj fialovo-červené žilky na nohách, tiež nazývané metličky. Pokiaľ sa tieto sprievodné príznaky týkajú aj vás, neváhajte nás kontaktovať a my vám s vaším problémom pomôžeme.

Čo pomáha na kŕčové žily?

Medzi najúčinnejší spôsob odstránenia kŕčových žíl patrí rozhodne operácia kŕčových žíl, ktorá sa v súčasnosti vykonáva aj ambulantne. V závislosti od typu kŕčových žíl a rozsahu, môžete podstúpiť:

 • CLaCS – inovatívnu metódu odstránenia kŕčových žíl,
 • EVLT – laserovú metódu odstránenia kŕčových žíl,
 • Miniflebektómiu – minioperáciu objemných kŕčových žíl.

Tieto efektívne metódy liečby sa od seba líšia spôsobom odstránenia, ale aj dĺžkou trvania operácie či dobou rekonvalescencie. Všetky metódy sa však vykonávajú ambulantne a v lokálnej anestézii.

krcove zily

V Blumental Clinic vám poradíme, aká metóda je pre vás najvhodnejšia

V Blumental Clinic môžete podstúpiť tri metódy odstránenia kŕčových žíl. Aká metóda je pre vás najvhodnejšia? To vám poradia naši špecializovaní lekári hneď po konzultácii. Pokiaľ pociťujete akékoľvek príznaky kŕčových žíl alebo viete, že kŕčové žily máte, neváhajte si u nás dohodnúť nezáväznú konzultáciu, kde vám s vaším problémom radi pomôžeme. Vyplňte formulár na našom webe a my vás budeme kontaktovať.

Zdieľajte článok: