krcove zily
Domovská stránka » Aktuality » Zázračný liek na kŕčové žily neexistuje

Zázračný liek na kŕčové žily neexistuje

Skúšali ste rôzne spôsoby liečby kŕčových žíl, ako masti, medikamenty, no nič z toho neodstránilo vaše príznaky kŕčových žíl? Vyskúšajte efektívny spôsob odstránenia kŕčových žíl, vďaka ktorému sa rýchlo a jednoducho zbavíte varixov.

Liek na kŕčové žily

Mnoho pacientov, ktorých trápi ochorenie kŕčových žíl, siaha po rôznych metódach odstránenia príznakov kŕčových žíl. Najčastejšie ide o rôzne masti, gély či lieky, ktoré by im mali pomôcť uľaviť od bolesti, opuchu alebo tŕpnutia nôh. Bohužiaľ, žiaden takýto zázračný liek na kŕčové žily neexistuje. Odstrániť kŕčové žily je možné viacerými spôsobmi, avšak všetky tieto spôsoby zahŕňajú skôr chirurgický zákrok. Následne je potrebné zmeniť životný štýl a životosprávu, ktorá by mohla týmto problémom napomôcť. Kŕčové žily trápia predovšetkým tehotné ženy, ľudí s nadváhou, ale aj tých, ktorí majú sedavý spôsob života či práce. Okrem toho ide o ochorenie, ktoré postihuje ľudí s obezitou, cukrovkou alebo fajčiarov.

Spôsob liečby a odstránenie kŕčových žíl

Odstrániť kŕčové žily je možné viacerými spôsobmi. V závislosti od toho, aké štádium kŕčových žíl máte, je potrebné zvoliť vhodné spôsoby odstránenia kŕčových žíl. Okrem toho je však potrebné do liečby kŕčových žíl zahrnúť aj zdravú stravu, pitný režim a pravidelný pohyb, pri ktorom sa posilňujú steny žíl a zlepšuje sa cirkulácia krvi v žilách. Chcete sa raz a navždy zbaviť kŕčových žíl? Podstúpte kvalitnú operáciu kŕčových žíl.

CLaCS – inovatívna liečba kŕčových žíl

Okrem kŕčových žíl trápia ľudí tenké žilky, ktoré sa ukrývajú priamo pod kožou, tiež nazývané metličky alebo pavučinové žilky. Spočiatku nie sú viditeľné okom, no časom vystúpia na povrch, opuchnú a zapália sa. Môžu mať fialovú, tmavomodrú alebo červenú farbu. Aj keď si mnoho ľudí myslí, že ide o estetický problém, netreba to podceňovať. Práve naopak, je potrebné toto ochorenie čo najskôr riešiť. Odstrániť tieto malé žilky je možné metódou CLaCS. Ide o inovatívnu liečbu kŕčových žíl, ktorá predstavuje kombináciu laserového zákroku so skleroterapiou. Počas celého ošetrenia sa pokožka ochladzuje studeným vzduchom pri teplote až -30 stupňov Celzia. Tento zákrok musí vykonať cievny chirurg, ktorý sa špecializuje na diagnostiku a liečbu žilových ochorení.

CLaCS odstránenie kŕčových žíl

Endovaskulárny laser – EVLT

EVLT predstavuje modernú liečbu kŕčových žíl, pri ktorej sa využíva špeciálny laser. Ide o skvelú alternatívu pre tradičnú a bolestivú operáciu kŕčových žíl s dlhou rekonvalescenciou. Zákrok vykonávaný endovaskulárnym laserom je rýchly, menej komplikovaný a menej bolestivý. S veľmi vysokou účinnosťou sa tiež urýchľuje zotavenie a obmedzuje krvácanie či vznik podliatin. Laserová operácia kŕčových žíl je vysokoúčinný zákrok, ktorý trvá 30–90 minút v závislosti od individuálneho nálezu u pacienta s rozšírenými kŕčovými žilami.

laserova operacia krcovych zil

Miniflebektómia

Miniflebektómia sa využíva najmä na odstránenie bočných kŕčových žíl, ktoré sú natoľko objemné, že ich nie je možné odstrániť laserom alebo mechanochemickým odstránením. Miniflebektómiu je možné vykonávať pomocou špeciálneho inštrumentára a malých rezov. Ide o tzv. mini-operáciu, ktorá sa vykonáva pri lokálnej anestézii. V oblasti poškodenej žily sa vytvorí malý rez, poškodená časť sa vytiahne a vykoná sa lokálna kompresia. Po tejto jednoduchej operácii je miesto vpichu na žile uzavreté. Po odstránení ostáva len miniranka, ktorá je pekne zašitá. Pri zašívaní sa používajú jemné plastické stehy. Pacienti sa vďaka tomu rýchlo zotavia a po operácii nemajú bolesti.

Pekné a zdravé nohy bez kŕčových žíl vďaka Blumental Clinic

Ako sme povedali, zázračný liek na kŕčové žily neexistuje. Pokiaľ vás však trápia problémy a príznaky kŕčových žíl, neváhajte nás kontaktovať do Blumental Clinic. V Blumental Clinic vykonávame všetky typy odstránenia kŕčových žíl. Objednajte sa na úvodnú nezávislú konzultáciu, kde vám naši špecialisti na cievnu chirurgiu povedia, či ste vhodný adept na operáciu kŕčových žíl alebo je možné tento váš problém vyriešiť inými spôsobmi.

Zdieľajte článok: