Domovská stránka » Aktuality » Šťastné a veselé Vianoce bez kŕčových žíl!

Šťastné a veselé Vianoce bez kŕčových žíl!

December je jedným z najrušnejších mesiacov v roku, ktorý je plný krásnych slávností. Európsky deň svätého Mikuláša, židovská Hanukkah, Silvester alebo najkrajšie sviatky v roku –Vianoce. Práve tie oslavuje vyše miliarda ľudí na celom svete. Dokonca aj nekresťania tento náboženský sviatok oslavujú ako obdobie lásky a pokoja.

Vianoce a kŕčové žily

Keď sme si už v mysli vytvorili takúto poetiku nádhernej dovolenky, pokryme aj praktickejší a realistickejší aspekt Vianoc. Ak trpíte ochorením kŕčových žíl, tento rok by ste mohli urobiť výnimku a šetriť sa.

krasne zenske nohy s vianocnou dekoraciou

Typický životný štýl počas Vianoc a Silvestra je totiž pre väčšinu z nás nie najzdravší. Zvykneme jesť veľa sladkého a ťažkého jedla, máme nedostatok pohybu, niektorí z nás letia za rodinou do zahraničia, naháňame tie najlepšie ponuky v obchodoch. Všetky tieto faktory majú negatívny vplyv na vývoj kŕčových žíl.

Hrozí vám riziko vzniku krčových žíl?

Existujú rôzne rizikové faktory pre vývoj kŕčových žíl. Obezita, nedostatok pohybu, vysoký krvný tlak, predĺžené státie alebo ťažká chôdza sú obrovské urýchľujúce faktory pri tvorbe kŕčových žíl. Nehovoriac o leteckej doprave a možnými rizikami vzniku krvnej zrazeniny počas letu. Ak sa k týmto faktorom pridá i chronická žilová nedostatočnosť, ktorá postihuje až 30 % populácie. Namiesto tradičných cukroviniek z perníkov máte perfektný recept na kŕčové žily.

bolest noh ako priznak varikozneho ekzemu

Sprievodné problémy

U niektorých ľudí sú kŕčové žily nepríjemné len sporadicky, keď sú ich nohy vystavené väčšiemu tlaku ako obvykle. Po určitom čase sa však problém vyrieši sám. Nenechajte sa však oklamať, vaše žily sú vážne postihnuté každým novým stresom, ktorý na ne kladiete. Omnoho zložitejším problémom je poškodenie žilových chlopní, ktoré vás môže začať obťažovať až po rokoch.

Liečba kŕčových žíl

Dobrou správou je, že vďaka modernej technológii sa liečenie kŕčových žíl stalo hračkou. Väčšina špecializovaných kliník ponúka nové postupy, ktoré sú minimálne invazívne, nevyžadujú operáciu takmer okamžite po nich môžete chodiť. V ten istý deň pôjdete domov s relatívne malou bolesťou alebo nepohodlím.

Liečba kŕčových žíl môže byť tiež ideálnym vianočným darčekom v podobe darčekovej poukážky pre všetkých, ktorých tento problém trápi. Či už v podobe úvodnej konzultácie, samotnej operácie či doplnkov spojených s procesom rekonvalescencie.

Vianoce majú byť sviatkom pokoja a mieru, no najmä pre väčšinu žien, je to najbláznivejšie obdobie v roku. Vďaka nakupovaniu darčekov, zdobeniu stromčeka, čisteniu domácnosti, vareniu a pečeniu je pre naše rodiny na pár dní všetko perfektné. Po všetkom tom strese by ste sa na oplátku mali príkladne postarať aj o svoje kŕčové žily.

Zdieľajte článok: