Domovská stránka » Aktuality » Môžu sa vaše kŕčové žily po operácii znovu vrátiť?

Môžu sa vaše kŕčové žily po operácii znovu vrátiť?

Kŕčové žily sa môžu vyskytnúť na niekoľkých miestach na tele, najčastejšie však na nohách. Nie každý vie, že toto ochorenie je spôsobené poruchami ventilov vo vnútri žíl. Tieto chlopne sú zodpovedné za podporu prenosu krvi z tela a končatín späť do srdca. Keď tieto žilové chlopne v nohách nefungujú tak, ako by mali, krv sa postupne hromadí v žilách nôh. Tento jav je dobre známy ako chronická žilová nedostatočnosť.

Mnohým pacientom tak neostáva nič iné, ako podstúpiť estetický alebo chirurgický zákrok, aby sa svojich kŕčových žíl efektívne zbavili. Avšak, v 60 % prípadov sa kŕčové žily po čase znovu vrátia. Prečo nie je operácia definitívnym riešením nepríjemných kŕčových žíl? Čo spôsobuje ich opätovné objavenie? Ako zvoliť najúčinnejšiu liečbu?

krasne zenske nohy bez krcovych zilPrípady, kedy sa kŕčové žily vrátia

Existuje niekoľko dôvodov, prečo boli výsledky vašej operácie vynikajúce, no vaše kŕčové žily sa po rokoch znovu objavili. Väčšinou ide o príčiny spojené s faktom, že ľudské telo sa neustále mení a prirodzene vyvíja. Starneme a s nami i naša pokožka, kĺby i samotné kŕčové žily. Najčastejšie príčiny opätovného objavenia kŕčových žíl sú:

  • výber nesprávnej liečby
  • málo účinná liečba
  • veľmi pokročilý problém
  • cievy po operácii znovu narástli alebo sa zahojili
  • niektoré príčiny sú ešte stále nepreskúmané

Krcove zilyPoraďte sa s vaším žilovým lekárom

Ideálna stratégia liečby začína profesionálnym poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Výber poskytovateľa zdravotnej starostlivosti však nie je vždy taký jednoduchý. Nie všetky zariadenia totiž ponúkajú rovnakú úroveň odbornosti.

Liečba kŕčových žíl si zároveň vyžaduje aj komplexné lekárske vyšetrenie. Tie najlepšie kliniky ponúkajú konzultácie s cievnymi špecialistami, ako intervenčnými rádiológmi či cievnymi chirurgmi. Váš vaskulárny špecialista bude musieť zvážiť vašu anamnézu, osobné ciele liečby i aktuálny životný štýl. Blumental Clinic poskytuje kompletnú starostlivosť, ktorú potrebujete na to, aby ste sa konečne zbavili vašich kŕčových žíl.

Potrebujete pomoc so zvládaním príznakov kŕčových žíl alebo hľadáte modernú alternatívu, ako ich vyliečiť? Kontaktujte nás a naplánujte si vašu úvodnú konzultáciu s vaskulárnym špecialistom ešte dnes.

Zdieľajte článok: