Domovská stránka » Aktuality » Kráčajte slobodne bez kŕčových žíl: Podstúpte laserovú abláciu

Kráčajte slobodne bez kŕčových žíl: Podstúpte laserovú abláciu

Pociťujete fyzické nepohodlie alebo vás trápi vzhľad vašich nôh? Existuje viacero spôsobov liečby kŕčových žíl, vďaka ktorým je možné vaše kŕčové žily odstrániť. Zavolajte našim odborníkom a dohodnite si termín konzultácie, či ste vhodným kandidátom na liečbu varixov pomocou laserovej ablácie. O aký chirurgický zákrok ide a ako prebieha tento zákrok? Spoznajte jeho výhody a podstúpte laserovú abláciu čo najskôr.

Laserová ablácia kŕčových žíl

V súčasnosti existujú rôzne inovatívne spôsoby odstránenia kŕčových žíl, vďaka ktorým už nemusíte viac trpieť. Medzi jeden takýto inovatívny a miniinvazívny spôsob patrí aj laserová ablácia, ktorá slúži na odstránenie príznakov kŕčových žíl. Vďaka tomu budú vaše nohy opäť zdravé a krásne aj počas leta.

Proces odstránenia kŕčových žíl pomocou laserovej ablácie

Laserová ablácia patrí medzi moderné riešenie ošetrenia varixov na dolných končatinách. Pri tejto liečbe sa využíva ultrazvuk, pomocou ktorého sa zakreslí nález na koži. Následne sa pod kolenom vykoná punkcia safény – povrchovej podkožnej žily dolných končatín, do ktorej sa zavedie vodič a katéter. Po vytiahnutí tohto vodiča sa na jeho miesto zavedie laserové vlákno. Laserový lúč, ktorý kŕčovou žilou prechádza, vytvára vysokú teplotu, vďaka ktorej sa poškodená cieva uzatvára, teda už viac nie je prechodná. Takto sa vyradí časť veľkej safény, ktorá je postihnutá refluxom, no bez akéhokoľvek porušenia jej okolia.

podstúpte laserovú abláciu kŕčových žíl

Výhody laserovej ablácie

Mnoho pacientov zvažuje podstúpenie laserovej ablácie, pretože ide o veľmi rýchly ambulantný zákrok, ktorý je možné realizovať v lokálnej anestézii. Ošetrenie trvá od 30 do 90 minút. Dĺžka zákroku, samozrejme, závisí od individuálneho nálezu u pacienta s kŕčovými žilami. Ide o miniinvazívny zákrok, po ktorom sa pacient vracia domov, aby sa zotavil, no už v priebehu niekoľkých hodín môže pokračovať v bežných činnostiach. Odporúča sa po tomto zákroku nosiť minimálne 24 hodín kompresné pančuchy, ktoré pomáhajú v procese hojenia a podporujú prietok krvi do nôh a z nôh do zvyšku tela.

Ste kandidát na podstúpenie laserovej ablácie?

Pokiaľ vás trápia nepríjemné príznaky kŕčových žíl, ako je opuch a bolesť nôh, nadmerné potenie, svrbenie a svalové kŕče, pálenie, mravčenie, kožné zmeny či tenké fialovo-červené žilky – metličky, potom nás neváhajte kontaktovať do Blumental Clinic. Naši špecialisti na kŕčové žily vám na základe konzultácie poradia, či ste vhodným kandidátom na podstúpenie laserovej ablácie.

Zdieľajte článok: